Featured Video Play Icon

Týmová dovolená v Chorvatsku verze 2.0.

Na dalším ročníku dovolené jsme se v Neogenii dohodli prakticky s příjezdem z té první. Všichni byli nadšení a zážitky z Novalji se nás držely minimálně do Vánoc. Uprostřed sněhu a šedivého zimního počasí se tedy vedení rozhodlo, že nás v týmu motivuje a nastaví KPI (chápejte počet nových klientů Mobilního rozhlasu), po jejichž získání bude i druhý ročník cesty do Chorvatska na obzoru.

Celý tým na dovolené v Chorvatsku.Těšení se na druhý ročník

Obchodníci pracovali tak, že jim telefonní sluchátka málem přirostla k uchu, accountky posílaly každý měsíc report, kolik měst a obcí nám ještě zbývá do limitu a my ostatní jsme povzbuzovali přípravou kafíček, podkladů a motivačními průpovídkami, seč nám síly stačily. Bylo to napínavé do poslední chvíle, ale léto se blížilo mílovými kroky a my začali plánovat.

Poslední pokyny před cestou.Podruhé a ještě lépe?

Rozhodli jsme se ponechat na programu Chorvatska všechno, co se minulý rok tolik líbilo, ale bojovali jsme s tím, aby druhá Neodovolená nebyla na vlas podobná té první. Rozhodli jsme se proto posunout laťku ještě výše a objednali větší loď na celodenní výlet, který už byl minulý rok zlatým hřebem celé dovolené. Naopak jsme zopakovali ubytování přímo v centru přímořského městečka i společnou večeři s širokým výběrem mořských plodů.

Do Novalji jsme se těšili už od Vánoc.Komplikace nás nezastaví

Málem už jsme balili kufry, když se nám pár dní před odjezdem ozval kapitán lodi, že v den naší plavby má celý den propršet a rtuť teploměru pravděpodobně nepřesáhne 20°C. No řekněte, kdo z vás by chtěl namísto slunečné plavby středomořím strávit čas na lodi v pláštěnce a bez koupání? My tedy ne. Svolali jsme tedy krizové zasedání zaměstnanců a během hodiny obvolali hotel, loď i zaměstnance, kteří v tu chvíli nebyli v kanceláři a dohodli se na posunutí odjezdu o 3 dny. To nám umožnilo si v Chorvatsku vychutnat poslední sluneční dny tohoto léta.

První odpoledne na písečné pláži.První doušky přímořského vzduchu

Vyrazili jsme tedy v neděli 3. 9. před půlnocí a po celonoční jízdě se kolem půl 9 ráno nalodili na trajekt. V tu chvíli už jsme se nemohli dočkat toho, až necháme auta u hotelu a plácneme sebou na první rovnou plochu kolem moře. Část týmu ale měla na pláž vyšší nároky, a tak jsme se ocitli na písečné pláži jen pár kilometrů od hotelu. Tam jsme strávili zbytek dne až do večera, kdy se celý tým sešel na Zrce Beach i když tentokrát spíš z nostalgie. Sezóna skončila, a tak jsme si dali koktejl a vykoupali se přímo z paluby diskotéky. Někteří dobrovolně, jiní už méně, ale co by to bylo za týmovou dovolenou bez hecování a pošťuchování.

Středomořská večeře na úrovni.Námořníci, jak se patří

Pak už jsme zamířili do hotelu a na výbornou večeři a následně na molo, kde jsme při pohledu na noční moře probrali dosavadní zážitky i nadšení ze zítřejší plavby. A ta na sebe nenechala dlouho čekat. Po snídani nás vyzvedl mikrobus a hurá na loď. Letos jsme totiž odráželi z vesnice Metajna, na opačné straně ostrova. Na lodi nás uvítal žoviální, ale moc milý kapitán v pruhovaném triku a už jsme brázdili vlny na širé moře. Čekaly nás zastávky v průzračných lagunách i u písečných pláží. Nejvíce jsme se ale těšili na poslední zastávku. Uprostřed skalnatého zálivu se totiž černala dlouhá průrva, a právě tady se konala naše již tradiční soutěž.

Užíváme si výhled na širé moře.Vstříc dobrodružství do temné sluje

Týmy měly za úkol skočit z lodi, doplavat k ústí jeskyně, tam spočítat matematický příklad a následně se vrhnout do temnoty, kde na ně čekal poklad hodný pirátů. Bylo vidět, že početní příklad po plaveckém výkonu některým z nás skutečně zamotal hlavu, ale postupně dostali všichni zástupci týmů potápěčské brýle a jali se prozkoumávat jeskyni. Nejúspěšnějším badatelem se letos stal grafik Ondřej Fendrych a jeho tým. A co, že byla zasloužená odměna po tomto sportovním výkonu? Krásné stříbrné investiční mince.

I v září jsme se v Chorvatsku koupali.Vzpomínky nás budou hřát alespoň do Vánoc

Pak už jsme vyrazili zpět na souš a náš pobyt se nachýlil ke konci. Domů jsme si ale kromě opálení přivezli zpět také fotografie a video, ze kterého na nás bude i v zimě dýchat dobrodružství. A co vymyslíme za rok? Nechte se překvapit.