Featured Video Play Icon

Neogenia zaujala účastníky IoT Fóra 2015

Špičky soukromé i státní sféry ocenily potenciál Spothillu

V minulém týdnu měla Neogenia opět napilno. Se svým projektem Spothill se totiž účastnila významného setkání průkopníků umělé inteligence a IoT (Internet of Things). V hale Expo Praha v Letňanech se při příležitosti prvního ročníku IoT Fóra 2015 sešly desítky odborníků na Internet of Things z České republiky i ze zahraničí. Fórum navštívilo téměř 300 účastníků, kteří měli příležitost si poslechnout přednášky 29 řečníků. Na pořadu dne byla nejen diskuze o budoucnosti oboru, kdy řečníci adresovali témata jako Smart City, bezpečnost IoT, kybernetiku a mnoho dalších, ale také představení 17 novinek mezi chytrými zařízeními. Projekt Spothill mezi nimi samozřejmě nesměl chybět.

Dvojitý zásah: Neogenia zvládla prezentaci i lokalizaci na jedničku

_MG_5223Neogenia měla na fóru hned dva velké úkoly. Účastnila se události jako vystavovatel a zároveň měla možnost předvést výhody Spothillu v praxi. Účastníky konference totiž po vystavovací ploše provedl chytrý plánek a proximity notifikace od Spothillu.

Indoor lokalizace je díky Spothillu hračka

schema_ibeaconUž večer před událostí na místo dorazil Roman Studený, projektový manažer Spothillu. Ten v průběhu několika málo hodin nainstaloval po celé hale iBeacony, malé praktické vysílače, díky kterým je možné přes Bluetooth přijímat informace přímo do mobilních telefonů. Ale to není všechno. Aby orientace účastníků na konferenci fungovala opravdu dokonale, Roman se postaral i o vytvoření přehledného plánku výstavního prostoru. Každý, kdo si stáhl aplikaci Spothill, tedy mohl přímo na svém chytrém telefonu sledovat, na kterém místě haly stojí a lehce se orientovat mezi vystavovateli. Účastníci konference byli nadšení přesností plánku a dokonalým fungováním celého systému.

Projekty Neogenie přitáhly pozornost návštěvníků Fóra IoT 2015

IMAG1398Indoor lokalizace pomocí Spothillu tedy slavila úspěch. Systém Spothill se dokonce objevil i v pořadu @online České televize. Velké oblibě návštěvníků se ale těšil i stánek Neogenie, kde se už od rána stahovali účastníci fóra, aby si poslechli detailní informace o Spothillu a jeho využití. Manažeři firmem si nemohli vynachválit potenciál tohoto projektu pro lokalizaci zboží a komunikaci se zákazníky i zaměstnanci. Vysoce postavené zástupce měst a státních podniků naopak zaujal nejen Spothill, ale i Mobilní rozhlas, unikátní komunikační brána, která byla vyvinuta právě pro účely obcí. Mobilní rozhlas se stává čím dál aktuálnějším tématem hlavně v souvislosti s diskutovaným konceptem Smart City.

Spothill ČT 24První Fórum IOT tedy proběhlo nadmíru úspěšně a my v Neogenii se už teď těšíme na další ročník, který si opět nenecháme ujít.