Neogenii na DMO zastupovali ti nejpovolanější: zakladatel Neogenie Ondřej Švrček, account manažerka Lucie a obchodní zástupce Dušan.

Mobilní rozhlas měl premiéru na Dnu malých obcí

Starostové ocenili nové možnosti, jak komunikovat s občany

V průběhu minulého týdne Neogenia dosáhla dalšího důležitého milníku. Na Dni malých obcí, již 44. setkání několika stovek starostů nejprve v Praze a poté v Prostějově, totiž poprvé představila svůj nejnovější projekt, komunikační platformu Mobilní rozhlas.

IMG_20151103_111749Vlajková loď Neogenie je technologicky převratná a uživatelsky přívětivá

Neogenia vyvíjí Mobilní rozhlas již několik let. Základem pro tuto převratnou službu, která nemá obdoby v České republice ani v zahraničí, se stal jeden z původních projektů Neogenie – SMSbrána.cz. Od jejího spuštění ale uplynulo hodně času a Neogenia tento čas využila k tomu, aby vytvořila pokročilou komunikační bránu s mnoha nadstandardními funkcemi, přehledným rozhraním a intuitivním ovládáním. Navíc, zatímco SMSbrána.cz byla schopná posílat pouze textové zprávy, Mobilní rozhlas spojuje celkem pět komunikačních kanálů do jediné komplexní platformy.

uvodni-fotka-video-mailingPřípravy na Den malých obcí probíhaly ve velkém stylu

Poslední dny a týdny před představením Mobilního rozhlasu se nesly v duchu velkých příprav. Mobilní rozhlas a jeho unikátní funkce totiž nelze podrobně představit v průběhu několika málo minut, a tak bylo třeba vytvořit prezentační materiály, které starostům tyto výhody přiblíží. Mezi takovéto materiály patřila například videoprezentace, tiskoviny nebo série ukázkových zpráv, které bylo možné na Dnu malých obcí poslat přímo starostům do mobilního telefonu, aby si dokázali představit potenciál a širokou škálu využití této komunikační brány.

Zpracování výsledků Mobilní rozhlasFunkcionalita Mobilního rozhlasu zaujala starosty v Praze i v Prostějově

Na samotné konferenci jsme měli možnost oslovit několik stovek starostů najednou. Ačkoliv bylo setkání starostů nabité informacemi a přednáškami, jsme velmi hrdí, že se zastupitelé obcí o naši službu sami zajímali. Prezentace Mobilního rozhlasu byla jedinečná hned z několika důvodů: jednalo se o jediný stánek, který představoval komunikační řešení pro obce za pomoci mobilních telefonů a umožňoval oslovit občany dokonce pěti různými způsoby. Další plus Mobilního rozhlasu starostové viděli v tom, že je možné rozesílky okamžitě vyhodnotit a zobrazit výsledky v přehledných a intuitivních statistikách.

K10D_10998Zastupitelé si mohli vyzkoušet rozesílku na vlastní kůži

Aby byly výhody Mobilního rozhlasu jasné na první pohled, měli starostové možnost poslat si na svůj mobil rozesílku s předem připravenými scénáři zpráv od krizové, přes minireferendum až po pozvánku na kulturní událost. Starostové byli nadšení z variability rozesílek a často sami přicházeli s možnostmi, jak by tuto službu mohli využít ve své obci. První zpětná vazba od samotných starostů je tedy nadmíru pozitivní a dodala celému týmu energii a motivaci do dalšího rozvoje systému, který si jistě získá příznivce i mezi starosty, kteří se Dnu malých obcí neúčastnili.