https://www.flickr.com/photos/my-other-eye/5538800235/

I na dárky on-line už je čas

Obchodníci očekávají, že letos poprvé bude přes internet nakupovat dárky více lidí než v kamenných obchodech. Je to pohodlnější, leckdy levnější a hodně lidí tento způsob využívá i proto, že dárky mohou pořídit na poslední chvíli.

Že budou mít internetoví obchodníci rekordní konec roku, už naznačily nedávné „černopáteční“ výprodeje (zobrazit celý článek na iDnes.cz). Kromě prognóz samotných provozovatelů, které naznačují desetiprocentní růst celého segmentu, to potvrzují také marketingové a notifikační SMS zprávy, které jednotlivé e-shopy rozesílají. Jejich četnost je totiž přímo úměrná počtu realizovaných objednávek. Podle obchodního ředitele společnosti Neogenia Ondřeje Švrčka bude v posledním čtvrtletí letošního roku takových esemesek asi 140 milionů.

Kromě prognóz samotných provozovatelů, které naznačují desetiprocentní růst celého segmentu, to potvrzují také marketingové a notifikační SMS zprávy, které jednotlivé e-shopy rozesílají. Jejich četnost je totiž přímo úměrná počtu realizovaných objednávek.

Pozor na čas, aby nehrál proti vám

Asociace pro elektronickou komerci si udělala průzkum a celá třetina dotázaných se chystá pořizovat dárky on-line na poslední chvíli. Teď je ještě čas, ale za týden či dva už byste se také nemuseli dočkat. Objednáte sice během pár sekund, zboží však už pod stromeček dorazit nemusí. Třeba proto, že má obchod najednou hodně objednávek a nestíhá je zasílat, některé zboží se vyprodá a musí jej dovést od výrobce, nedorazí včas platba, zasekne se dopravce a jestli se spoléháte na osobní odběr, může třeba zasáhnout i příroda. Zkrátka kvůli ledovce či chumelenici se do prodejny nemusíte dostat.

Průzkum

  • 64 % Čechů letos koupí alespoň jeden dárek v e-shopu.
  • Tři čtvrtiny dotázaných alespoň část dárků zaplatí v hotovosti.
  • Třetina lidí využije k uhrazení dárků také bankovní převod.
  • Celkem 15 % lidí uhradí nákup na internetu kartou.

Zdroj: GE Money Bank

Více na (zdroj):
http://finance.idnes.cz/nakupy-na-internetu-na-posledni-chvili-dyt-/viteze.aspx?c=A141202_131541_viteze_zuk